עפולה: נחנך אולם אגרוף ע"ש סמ"ר אלכסנדר מאסלי ז"ל שנפל במלחמת חרבות ברזל

מאסלי ז"ל נפל בעת התהפכות טנק ביומה השני של המלחמה. אלכסנדר הוא בן  למשפחת מתאגרפים והונצח באולם אגרוף בגבעת המורה לבקשת משפחתו. "מדובר בגיבור ישראל", אמר ראש העיר אבי אלקבץ

חיבוק אמהות שכולות של אלכסנדר מאסליי ודניאל ביזגודוב

סמ"ר אלכסנדר מאסלי ז"ל, חלל צה"ל מעפולה שנפל ביום השני של המלחמה, הונצח השבוע באולם אגרוף, ענף הספורט אותו אהב כל כך כמו אביו ואחיו, מאמני אגרוף בהווה ומתאגרפים אלופים בעבר.
סמ"ר אלכסנדר מאסלי ז"ל, טכנאי נמ"ר בגדוד 601 בחיל ההנדסה הקרבית, נפל בהתהפכות טנק ביום השני למלחמה (8.10) בן 21 בנופלו. מאסלי הוא בן למשפחת מתאגרפים ובראשם אביו פיוטר, מתאגרף וותיק ומאמן של איגוד האגרוף הישראלי וכן אחיו ארטיום מאסליי, חבר נבחרת ישראל באגרוף, אלוף ישראל ומורה לחינוך גופני.

משפחת מאסליי גוזרים את הסרט של המועדון. חיבוק אמהות שכולות של אלכסנדר מאסליי ודניאל ביזגודוב/ צילום: דוברות עיריית עפולה
משפחת מאסליי גוזרים את הסרט של המועדון. חיבוק אמהות שכולות של אלכסנדר מאסליי ודניאל ביזגודוב

בחנוכת האולם שנערכה השבוע השתתפו ראש העיר אבי אלקבץ וסגנו ד"ר בוריס יודיס, משפחתו של החלל מאסליי, חברת המשפחה ואימו של חלל צה"ל דניאל ביזגודוב ז"ל שנפל אף הוא במלחמה, מנהלים ועובדי עירייה, מתאגרפים צעירים המתאמנים במועדון האגרוף ותושבים. בני משפחתו של מאסליי הודו לראש העיר אלקבץ על ההנצחה המרגשת ואמרו שלצד ההנצחה של בנם האהוב שנפל, יתאמנו ויתחנכו מעתה גם ילדים ובני נוער במקום.
ד"ר בוריס יודיס אמר בדבריו כי ההחלטה להקמת מועדון האגרוף התקבלה בתיאום בין משפחתו של מאסליי ז"ל וראש העיר אבי אלקבץ הוסיף ואמר: "מדובר בגיבור ישראל ומן הראוי שיונצח בעיר עפולה, בה גר ואותה כל כך אהב".

מתאגרפי המועדון החדש. צילום: דוברות עיריית עפולה
מתאגרפי המועדון החדש. צילום: דוברות עיריית עפולה