מרגש: פינת ההנצחה של ליאב

תלמיד מצטיין, לוחם ומפקד: כחלק מההנצחה העירונית של חללי ונרצחי שבעה באוקטובר בעפולה, נחנכה סמוך למתחם הכושר בפארק לב העמק "הפינה של ליאב" לזכרו של ליאב אסייג ז"ל שהתגורר בסמוך ונהג להתאמן שם מדי יום
צילום: דוברות העירייה

העיר עפולה איבדה את טובי בניה ובנותיה ביומה הראשון של מלחמת "חרבות ברזל" וביניהם גם צעירים שביקשו לחגוג את החיים ומצאו את מותם בהתקפת פתע של מאות מחבלים שחצו את הגבול לישראל בעודם חוגגים במסיבת נובה.

כחלק ממפעל ההנצחה של עיריית עפולה, אירח ראש העיר אבי אלקבץ את מיכל שריקי, אמו של ליאב אסייג ז"ל ויחד צמחה יוזמה להנצחת ליאב ז"ל במתחם כושר וספורט בו היה מתאמן מידי יום בפארק לב העמק הסמוך לביתו. ביום שישי האחרון התקיים טקס הנצחה והסרת הלוט לזכרו של ליאב ז"ל. במתחם הספורט שבפארק כאשר על כל מתקן ספורט הודבק שלט עם משפט שקרוביו וחבריו של ליאב ז"ל כתבו לזכרו. בטקס נכחו בני המשפחה וחברים של ליאב וכן ראש העיר אבי אלקבץ וחברי הנהלת העירייה. אלקבץ נשא דברים ואמר כי ישנה חשיבות לאחדות בזמנים אלו כמו גם חשיבות לנושא ההנצחה הן כדי לספר את סיפורו האישי, הן חיבוק חם למשפחה והן לזיכרון הקולקטיבי של כולנו כקהילה וכעם. בת הדודה אורפז נשאה אף היא דברים על ליאב שהיה תלמיד מצטיין ששירת בחיל ההנדסה הקרבית כלוחם ומפקד.

בהמשך הוקדש לזכרו השיר 'גיבור של אמא' בביצוע שתי זמרות הקונסרבטוריון העירוני לעיבוד של שי חיים וכן הסרת הלוט וחשיפת השלט לזכרו לצד נרות נשמה בצורת מגן דוד. בחלקו השני של הטקס, נשתלו פרחים סביב עץ זית שניטע במיוחד בחלקה להנצחתו של ליאב לצד מתחם הנינג'ה לבקשת המשפחה.

אנחנו עטופים מכל הכיוונים

|