הנצחה שורשית: יורי נטע עץ לזכר בנו הגיבור איליה

לרגל טו' בשבט, בחרה מנכ"לית המכללה הטכנולוגית נוף הגליל, מרב ששון אמויאל, לפתוח את יום הנטיעות בנטיעת עץ לכבודו של החייל איליה סנקין ז"ל ולזכרו, עץ שניטע על ידי אביו יורי, שעובד במכללה. צילום: דוברות המכללה

לאיליה סנקין ז"ל מנוף הגליל, 20, גיבור שנפל בקרב בעזה, היה חלום: להשיב את כל החטופים הביתה. נפשו נקשרה בעיקר לילדים החטופים. איליה ז"ל לחם כגיבור ונפל כארי. במכללה הטכנולוגית נוף הגליל בה עובד אביו, ליוו את המשפחה ביגונה ואף העמידו פינת הנצחה והדלקת נרות נשמה לעילוי נשמתו.
לרגל חג האילנות, טו' בשבט, בחרה מנכ"לית המכללה, מרב ששון אמויאל לפתוח את יום הנטיעות בנטיעת עץ לכבודו של איליה ז"ל ולזכרו, עץ שניטע על ידי אביו יורי.
ששון אמויאל אמרה: "אין סמלי ומשמעותי יותר מלהמשיך במסע החיים, לטעת נטיעות, לשתול שתילים, להצמיח שורשים, מהשבר צומחים. טו בשבט הוא חג שמחבר לאדמה, לשורשים, לעבר ולעתיד. הרגשתי השנה, יותר מבכל שנה אחרת, בעודנו שרויים במלחמה עקובה מדם, שכולנו נלחמים יחד על החיבור לארץ הזאת, על החיבור בינינו, חיים את היומיום אבל עסוקים כל הזמן במחשבות על המחר, על העתיד של כולנו. שתילת עץ צעיר ורענן היא סימן לאופטימיות בעיניי, לתקווה,
לציפייה לעתיד, בו נראה אותו צומח, גדל ומלבלב. בחרנו השנה לשתול עץ אחד, יחיד ומיוחד לזכרו של איליה – בנו של יורי. איליה ז"ל נהרג בקרבות בעזה בעודו רק בן 20. דבריו של איליה לבני משפחתו, שהוא שם בעזה כדי להחזיר את החטופים הביתה, חקוקים לכולנו בראש. אין סמלי ומשמעותי יותר מלהמשיך במסע החיים".