רשות ניקוז ונחלים ירדן דרומי מזהירה את הציבור מפני חציית נחלים

הרשות מזמינה את התושבים לתצפיות מוסדרות בימים שאחרי הגשמים ומעדכנת כי לא נרשמו אירועים חריגים. צילום: רשות ניקוז ונחלים ירדן דרומי

גשמי נובמבר: רשות ניקוז ונחלים ירדן דרומי תיעדה את הזרימות באגני הרשות, וביצעה מעקב אחר תוצאות העבודות ההכנה וההערכות לעונת החורף. "התוצאות כרגע טובות מאוד", דיווח ביום שני מנכ"ל הרשות, איל קנץ, וציין כי: "עבודות פתיחת והסדרת הערוצים ופעולות ניקוז ומנע, הוכיחו את עצמן בגשם המשמעותי הראשון. הנגר העילי זורם בנחלים ולא נרשמו הצפות באזורנו".
ברשות הניקוז מזהירים את המטיילים בשטחים הפתוחים מפני חציית נחלים עם כלי רכב, ומציינים כי מדובר בעברה על החוק, המסכנת חיי אדם ופוגעת בטבע.

• תצפיות מומלצות

בימים שלאחר הגשם ניתן להנות גם מצפייה בזרימות, על ידי הגעה מוסדרת בשבילים לתצפיות שמבצעת רשות הניקוז עם הרשויות המקומיות והשותפים הרבים, בהם קרן שטחים פתוחים של רשות מקרקעי ישראל, המשרד להגנת הסביבה, משרד החקלאות, קרן קיימת לישראל, ועוד.

אגן התבור: נחל התבור באזור היישובים דבוריה ואכסאל עבר בשנתיים האחרונות תהליך פיתוח והנגשה, לרבות ניקוז, מעבירי מים, ביצוע תצפיות והסדרת מעל ל- 4 קילומטרים של שבילים מונגשים. ניתן להגיע לתצפיות המערבית והמזרחית בנחל תבור דרך היישוב דבוריה.

מומלצים באגן החרוד – הגעה באמצעות ניווט בוויז
תצפית גשר הפרדסים על נחל החרוד, בגלבוע
גשר הקנטרה, בעמק המעיינות
קניון הבזלת, בעמק המעיינות

בית לחם הגלילית, פינת פרובאנס

|