עפולה: 4 גינות ציבוריות ע"ש מוצבי צה"ל שבהם נפלו חללים מהעיר

עיריית עפולה תיקרא לארבעה גנים ציבוריים שהוקמו לאחרונה בצומת הרחובות יצחק שמיר ופרדה אקלום בשכונת "עפולה הירוקה" על שמם של ארבעה מוצבי צה"ל שהותקפו בשבעה באוקטובר ובהם נפלו חללים בני ותושבי העיר עפולה.

נירים, זיקים, כיסופים וסופה – כך יקראו ארבע גינות ציבוריות חדשות שהוקמו לאחרונה בשכונת "עפולה הירוקה" בצומת הרחובות יצחק שמיר ורחוב פרדה אקלום. כזכור, בשבעה באוקטובר, בעת התקיפה של אלפי מחבלים מרצועת עזה, מלבד יישובים יהודים הותקפו גם ארבעה מוצבי צה"ל הממוקמים סמוך לגדר הרצועה ובהם נפלו עשרות חיילים וביניהם גם שבעה מפקדים וחיילים בני ותושבי העיר עפולה.
יש לציין כי ארבע הגינות החדשות הן המשך למפעל ההנצחה שעיריית עפולה מקדמת להנצחת חללי מלחמת "חרבות ברזל" שהחל בהחלטה המשותפת של ראש העיר אבי אלקבץ ויו"ר יד לבנים אלי ימין לקרוא לכיכר הסמוכה לבית "כיכר הגבורה" לזכרם של כל חללי וחללות העיר עפולה לאורך ההיסטוריה ובתוכם חללי המלחמה האחרונה.
כמו כן נענתה העירייה לפניות של מספר משפחות של החללים שנפלו במלחמה וביקשו להנציח את יקיריהם במרחב הציבורי כמו במקרה של משפחת בוני שביקשה לחנוך את ספריית "נעמונה" על שמה של בתם נעמה בוני ז"ל וכן בקשתה של משפחת מאסליי לחנוך אולם אגרוף על שם בנם אלכסנדר מאסליי ז"ל. כמו כן יוקמו בהמשך "כיכר גולני" ע"ש של רס"ן רועי מלדסי, גינת רז ע"ש רס"ן רז פרץ, ו"נחל דניאל" ע"ש סמ"ר דניאל ביזגודוב ז"ל.
ראש העיר אבי אלקבץ: "נושא ההנצחה הוא חשוב מאין כמותו, הן למשפחות השכולות והן לדורות הבאים ולכן אנו שמים דגש גדול מאוד להנציח את זכרם של הגיבורים שנפלו במלחמה בעת שהגנו על הבית. יהי זכרם של כל החללים ברוך".