יס"מ מרחב העמקים מחוז הצפון: ערוכים לתרחישי מתקפת טרור כמו ב-7 באוקטובר

לוחמי היס"מ מרחב העמקים צפון, רס"ר סתיו יעיש שסיים לאחרונה שירות מילואים, ורס"ר עמית רחמי שניהם תושבי האזור, מספרים בראיון סופ"ש ל"מבט למשטרה" על ההערכות לתרחישי חקיינות של מתקפת טרור כמו ביישובי  עוטף עזה ב-7 לאוקטובר. צילום: דוברות המשטרה

"מאז פרוץ המלחמה אנחנו נערכים בגזרת העמקים מצפון השומרון ועד גזרת לבנון לתרחישי חקיינות של מחבלים למתקפת הטרור ביישובי עוטף עזה ב-7 באוקטובר"- אומרים לוחמי יס"מ מרחב העמקים של המחוז הצפוני רס"ר סתיו יעיש ורס"ר עמית רחמי שמספרים בראיון לדובר משטרת ישראל נצ״מ אלי לוי בתוכנית "מבט למשטרה" על ההערכות של יס"מ עמקים לתרחישים של ניסיונות פלישת מחבלים לגזרת יישובי הגלבוע עמק המעיינות וסביבת העיר עפולה, ואפשרות של ניסיונות חקיינות למתקפת הטרור הטבח והפשעים שביצעו מחבלי חמאס בבוקר שמחת תורה.
יחידת יס"מ עמקים מחוז צפון, היא יחידה וותיקה מאוד, שבימי שגרה עוסקת בפעילות כנגד הפשיעה החמורה באזור.
"מאז ה-7 באוקטובר אנחנו מקיימים תרגילים בשטח פתוח וביישובים הסובבים אותנו, הוכנסו אמצעים חדשים ואנחנו מחדדים מידי יום את היכולות שלנו. כל לוחמי יס״מ עמקים מתגוררים בגזרה לכן זו לא סיסמה לומר שאנחנו מגנים על הבית". סיפר רס"ר רחמי בראיון. חברו ליחידה, רס"ר יעיש אף שרת במהלך מלחמת חרבות ברזל בשרות מילואים כקצין שריון, בתום המילואים בעזה הוא חזר והצטרף לפעילות המשטרתית ביס״מ העמקים.
ממשטרת ישראל נמסר כי היא שבה וקוראת לציבור להצטרף לערוץ הווטסאפ של המשטרה, שם ניתן לקבל את החדשות ובזמן אמת.