טלטלה פוליטית בגלבוע: עובד נור פורש ולא יתמודד על ראשות המועצה

"מבחינתי – אין זה זמן לקמפיינים, פלגנות ומחנאות", כתב נור בהודעת הפרישה הרשמית. צילום: דוברות המועצה

מערכת הבחירות במועצה האזורית גלבוע חווה היום טלטלה דרמטית עם הודעתו הרשמית של ראש המועצה עובד נור על פרישתו מהמרוץ. כזכור, אמש כבר החלו להתקבל אינדיקציות ראשונות לגבי פרישתו הצפויה של נור והיום כבר הגיעה ההודעה הרשמית שהפיץ נור ברשתות החברתיות.
בהודעה כתב נור: "תושבי הגלבוע היקרים, ממשלת ישראל החליטה לקיים את הבחירות לרשויות המקומיות ב 27.2.2024. אנו נמצאים בעיצומה של מלחמה, וכמו רבים, אינני חושב שזו עת לבחירות. ב 7 באוקטובר, עברנו טלטלה משמעותית ועמוקה, וייקח עוד זמן להבין ולהתמודד עם השלכותיה. כולנו עדיין כואבים את אירועי אותה "שבת שחורה" וליבנו ומחשבותינו עם החטופים, הנעדרים ומשפחותיהם, ועם החיילים ומשפחותיהם, תוך שלצערי, אנו מתבשרים מדי יום על חיילים שמחרפים נפשם, נפגעים ונהרגים בלחימה בכל הגזרות. העצב והדאגה, הפכו לדיירים של קבע בחדרי ליבנו. טובות וטובי בנותינו ובנינו מהגלבוע משתתפים בלחימה וכולנו מגויסים לחזק את כוחות הביטחון ואת העורף האזרחי. אני מלווה באופן אישי משפחות נרצחים ולוחמים שנפגעו, וכולנו מייחלים להחלמת הפצועים וחזרת כל חיילינו והחטופים, הביתה בשלום. עשרות אלפי אנשים חיים מחוץ לבתיהם ורבים מצאו מקלט אצלנו בגלבוע. בגזרתנו, פעלנו יחד ואנו ממשיכים לבנות מוכנות מיטבית, גם ל"יום שאחרי". חווינו ירי ואיומים על יישובינו בקו התפר, לשמחתי עד כה ללא נזק או נפגעים, אבל נוכח האפשרות להסלמה, הבטחתי את השארת מגוייסי "צו 8" ביישובים, ואני מוביל התנהלות של שיגרת-חירום, תוך המשך שיפור המוכנות לכל תרחיש".

• "הייתה לי זכות גדולה לשרת את תושבי הגלבוע"

עוד כתב נור: "הציבור הישראלי וקהילת הגלבוע התגלו במלחמה זו במלוא גדולתם ותפארתם. ראינו את זה בהירתמות המיידית, בהתנדבות האדירה, במעשי הגבורה, במוטיבציה המדהימה של חיילינו, ובאחדות הלבבות בקרב כל התושבים: דתיים וחילוניים, ערבים ויהודים. כולנו ביחד. גודל המשימות הלאומיות מחייב את המשך ריכוז המאמצים של כולנו, תוך אחדות השורות, להשבת החטופים והנעדרים, מיגור האוייבים בכל החזיתות, הצלת החקלאות והנעת הכלכלה, תוך חיבוק וחיזוק הנפגעים הרבים ואלה שנותרו ללא בית. כאמור, אינני חושב שזו עת לבחירות, אבל הממשלה החליטה. תושבים יקרים, בנסיבות אלה, החלטתי שלא להתמודד בבחירות שייערכו ב 27/2/24. מבחינתי – אין זה זמן לקמפיינים, פלגנות ומחנאות. אני רואה חשיבות עליונה בעת הזו בהשקעת כוחי ומרצי למען ביטחון וחוסן תושבי ויישובי הגלבוע
ואמשיך בפועלי להכין את הגלבוע לכל תרחיש. אני בהחלט רואה שליחות בתפקיד ראש המועצה, והייתה לי זכות גדולה לשרת אתכם בשנים האחרונות, תוך מיצוב הגלבוע בחזית המובילה בכל תחום. המסע שהובלנו יחד היה מרתק, מאתגר ומלא סיפוק".

• "אני גאה על הישגי המועצה"

נור חתם את ההודעה ואמר: "תושבים יקרים, עשיתי את שליחותי באהבה, מסירות ואמונה יוקדת, שתושבי הגלבוע ראויים לטוב ביותר.
לא חיפשתי לעצמי הנאות, כנסים מפנקים ונסיעות לחו"ל. אפילו ריהוט בחדרי לא החלפתי מתקופת קודמי. אני גאה על הישגי המועצה בכל זירה ועל תרומתי הצנועה בקידום המרחב, שיפור איכות החיים ובהצמחת היישובים ועידודם לעצמאות כלכלית וניהולית. ברצוני להודות מקרב לב לעובדים ולמנהלים הנהדרים של המועצה וגופי הסמך. תודה גדולה לשותפים בהנהלות היישובים ומחברי המליאה שבזכותם וביחד איתם, הוכחנו שאפשר ומגיעה לכולנו "מנהיגות אחרת". אמשיך למלא את תפקידי ולדאוג לכל צרכי המועצה עד למועד החלפתי עפ"י חוק. אני מאחל למתמודדים מערכת בחירות המכבדת את הגלבוע ואת כל תושבינו".
בעקבות הפרישה נותרו במרוץ לראשות שני מתמודדים: דני עטר והדס שקד.

מסתמן: ציבור הבוחרים של חביב פרץ צפוי להרוויח פעם נוספת

|

"ההישג הכי גדול שלי? ביטול סיפוח כפר דחי ועצירת הפיכת עפולה לעיר מעורבת"

|