טיפים לחסוך כסף לטווח ארוך שכל אחד חייב להכיר

חסכונות זה דבר חשוב על מנת להבטיח יציבות פיננסית בעתיד. בין אם מדובר בקניית בית, לימודים גבוהים או פרישה, חסכונות יכולים לעזור לך לממן הוצאות גדולות במהלך החיים. הנה 8 טיפים כדי להתחיל לחסוך כסף באופן עקבי.
צילום: Tima Miroshnichenko באתר PEXELS

• הגדר מטרות חיסכון

על מנת לחסוך ביעילות, חשוב להגדיר מטרות ספציפיות ואת הסכום הנחוץ להשגתן. למשל, אם ברצונך לקנות דירה בעוד 5 שנים ויש לך כבר 100,000 ש"ח בחסכונות, השתמש במחשבון חיסכון כדי לחשב כמה עליך לחסוך מדי חודש על מנת להגיע למטרה. ככל שהמטרות מוגדרות יותר, כך תדע במדויק כמה ומתי עליך לחסוך.

• הפרש כסף באופן אוטומטי

הדרך הטובה ביותר לחסוך היא להפריש כסף ישירות מחשבון הבנק שלך לחשבון חיסכון נפרד. בחר סכום קבוע להפרשה אוטומטית, למשל 10% ממשכורתך, ושכח מזה. כך תחסוך באופן עקבי מבלי להרגיש.

• השקע במוצרי חיסכון

במקום להחזיק את החסכונות שלך בחשבון עו"ש רגיל שאינו נושא ריבית, הפנה אותם לפיקדונות, קרנות נאמנות, קופות גמל או אפיקי השקעה אחרים. כך החסכונות שלך ירוויחו ריבית או תשואה ויצמחו מהר יותר.

• נצל הטבות מס

המדינה מעודדת חיסכון לטווח ארוך באמצעות כלים כגון קופות גמל וביטוחי מנהלים שמקנים הטבות מס משמעותיות על ההפרשות. למשל, בקופת גמל לתגמולים ניתן להפריש עד ₪28,680 בשנה כהוצאה מוכרת לצורך מס, דבר שחוסך מאות שקלים בתשלומי המס שלך.

• השקע בעצמך

כדי להאיץ את קצב החיסכון, הקדש זמן ללמוד על השקעות. למשל, למד כיצד להשקיע בבורסה, בנדל"ן או בעסק משלך. ככל שתרוויח יותר, כך תוכל להפנות עוד כסף לחיסכון העתידי שלך או של ילדיך. אפילו סכומים קטנים שמושקעים נכון יכולים לגדול לאורך שנים רבות.

• לעקוב אחר ההתקדמות שלך

הגדר לעצמך יעדי ביניים בדרך להשגת מטרת החיסכון הכוללת. למשל, אם מטרתך היא לחסוך 100,000 ש"ח לקראת רכישת דירה, קבע יעדים של 20,000 ש"ח כל שנה. כך תוכל לעקוב אחר התקדמותך ולהישאר ממוקד.

• להימנע מלנגוס בחסכונות

אל תשתמש בכסף שחסכת למטרה אחרת, אפילו אם מדובר במקרי חירום. פתח קרן חירום נפרדת להוצאות בלתי צפויות כדי שלא תיאלץ לדחות את מימוש החלומות שלך.

• להתייעץ עם יועץ פיננסי

יועץ פיננסי מקצועי יכול לסייע לך להתאים תוכנית חיסכון אישית בהתאם למטרות ולצרכים הייחודיים שלך. הוא יכול גם לזהות הזדמנויות חסכון והשקעה שהיית עלול להחמיץ.

יישום הרגלי חסכון נבונים הוא המפתח לביטחון פיננסי ולעתיד טוב יותר. התחל כבר היום ותראה כיצד החסכונות שלך גדלים עם הזמן.
כמו כן, תוכל לייצר הרגלי חיסכון טובים שילוו אותך כל החיים ויעזרו לך להגשים חלומות גדולים. התחל כבר היום לחסוך ולהשקיע בעתיד שלך!