הפתעה בכיתה בעפולה: מפגש עם משחרר הכותל וירושלים

תלמידי בית הספר היסודי אוהל מאיר בעיר התכנסו לרגל יום ירושלים למפגש עם ציגי כרסנטי, מראשוני הצנחנים שהגיעו לכותל
צילום: שלומי בן סבו

לרגל חג יום ירושלים ובמלאת 57 שנים לשחרור בירת הנצח של העם היהודי, יזם עו"ד שלומי בן סבו, אביו של התלמיד נהוראי מכיתה ג' בבית הספר הממ"ד "אוהל מאיר" בעפולה מפגש מרגש עם ציון ״ציגי״ כרסנטי. כרסנטי, מגיבורי הצנחנים, היה מהראשונים שהגיעו לכותל המערבי. במפגש בליווי מצגת ותמונות היסטוריות שיתף ציגי וריתק את התלמידים שעה ארוכה, בעדות אישית של מי שהשתתף בקרבות והונצח עם חבריו מול אבני הכותל, בתמונה האייקונית של הצלם דוד רובינגר, עם הרב שלמה גורן זצ"ל התוקע בשופר ברגעי ההוד של שחרור הכותל.
כרסנטי התרגש כאשר תלמידי כיתה ג' של המחנכת רחל אפרת- עזריה עמדו, הצדיעו והריעו לו כשנפגש עימם וסיפר את סיפור חיו, סיפור חייה של האומה, וקרבות השחרור במלחמת ששת הימים.
לאחר שעה ארוכה של שיחה מרגשת, הציג ציון בפני התלמידים גם את הרימון אותו הוא שומר למזכרת מזה 57 שנים. המחנכת רחלי הודתה לציגי בן ה- 81 על שניאות לשתף בחוויה העוצמתית וברגעים המזוקקים של ההיסטוריה. שעה ארוכה אחרי סבבו התלמידים את ציגי וביקשו שיספר להם עוד ועוד. "נפגשתי עם אנשים חשובים מאוד בארץ ובעולם, בטקסים נוצצים ומרשימים, הרצתי בפני אלופים וגנרלים אך השיחות עם דור העתיד שלנו בבתי הספר והתיכונים מרגשים אותי מכל", אמר כרסנטי. בתום המפגש הוא העניק לתלמידי הכיתה את ספר הילדים "אריות על הגבעה" שכתב סבו של נהוראי – על שלושת הצנחנים וכן העניק תמונה למזכרת בחתימת ידו. "זו הייתה חוויה מרגשת ומעצימה לגעת ממש בהיסטוריה", אמרה המחנכת רחלי.