דרכו האחרונה: דוד לוי ייקבר הערב בבית שאן

ההלוויה תיערך בשעה חמש בערב בבית העלמין בעיר מגוריו בית שאן. ראש הממשלה בנימין נתניהו: "זכרו של דוד היקר יוסיף להיות נצור בלב עמנו לאורך שנים ודורות"
צילום: יעל שביט

הלוויתו של דוד לוי, שר החוץ לשעבר שנפטר אמש, תיערך הערב בבית שאן. בנו, ז'קי, ראש העיר לשעבר, עדכן בדף הפייסבוק שלו על מועד ההלוייה וכתב: "הלווייתו של אבי, מורי ורבי, דוד לוי, אוהב הארץ ואוהב בית שאן, תתקיים בשעה 17:00 בבית העלמין בבית שאן. הסעות מסודרות ייצאו מרחבת האיצטדיון העירוני החל מהשעה 16:30. אנא הימנעו ככל הניתן מהגעה ללוויה ברכבים פרטיים עקב העומס הצפוי במקום".
בהלוויה צפויים לקחת חלק מלבד בני משפחתו גם שרים בכירים, חברי כנסת, ראשי רשויות, אישי ציבור ואלפים ממוקירי זכרו.


נתניהו: "לא תמיד אני ודוד הסכמנו על הכל, אבל תמיד הערכתי את תודעת השליחות שלו"


ראש הממשלה בנימין נתניהו ספד ללוי ואמר: "אני דואב עמוקות עם כל אזרחי ישראל על פטירתו של דוד לוי ז"ל – משרת ציבור מסור במשך עשרות שנים, שר בממשלות ישראל וסגן ראש הממשלה. דוד, יליד מרוקו, סלל את דרכו בחיים בעשר אצבעותיו. במישור המקומי הוא תרם להתפתחות העיר בית שאן, ונעשה סמל לצמיחת ערי הפיתוח בפריפריה. במישור הלאומי הוא הטביע חותם אישי על החיים הפוליטיים, תוך שהוא דואג לאוכלוסיות חלשות שידעו מצוקה. כשר החוץ וכסגן ראש הממשלה סייע דוד לכינון קשרים דיפלומטיים עם מדינות שנמנעו מלעשות זאת בשנות 'המלחמה הקרה'. ביקוריו בבירות תבל התאפיינו בזקיפות-קומה על היותו נציג נאמן של מדינת ישראל.
שיתפתי פעולה עם דוד בממשלות 'הליכוד', וכך גם עם ילדיו שהשתלבו כמוהו בהצלחה בפוליטיקה הארצית. לא תמיד הסכמנו על הכל, אבל תמיד הערכתי את תודעת השליחות שלו. אני ורעייתי שרה מוסרים את מלוא תנחומינו למשפחת לוי הענפה, מתוך ידיעה שזכרו של דוד היקר יוסיף להיות נצור בלב עמנו לאורך שנים ודורות".


"דוד היווה עבורי מודל של אהבת אדם, אהבת המסורת ושבירת תקרת הזכוכית"


שרת התחבורה מירי רגב: " דוד היה אחד מהמנהיגים הגדולים של הליכוד ושל מדינת ישראל, היה סמל של המחנה החברתי הלאומי האמיתי במדינת ישראל. דוד לוי, היה הראשון שטיפח את פרויקט שיקום השכונות ברחבי ישראל והטביע את חותמו החברתי בכל המדינה ממטולה ועד אילת. הוא הגיע עד לצמרת המדינה, לתפקיד שר החוץ וסגן ראש הממשלה והיה למ"מ יו"ר תנועת הליכוד האדירה. דוד לוי מאז שעלה לארץ ממרוקו התגורר בבית שאן וזה היה מבצרו. אני, כמו רבים במדינת ישראל נפרדת בצער מאחד מאנשי הציבור הוותיקים ומהמנהיגים הגדולים שלה, ואני מודה על כך שזכיתי להכיר אותו מקרוב. דוד היווה עבורי מודל של אהבת אדם, אהבת המסורת ושבירת תקרת הזכוכית, הוא היה גאה במזרחיות שלו וייצג אותה בגאווה גם בפני אלה שזלזלו והרימו גבה. אבלה וכואבת יחד עם משפחתו על פטירתו."

שמים את אורח החיים הבריא במרכז כבר מגיל צעיר

|

הראשון בצפון: המערכת הייחודית שנחנכה במרכז הרפואי העמק

|