בשורה ספורטיבית: שלוחה צפונית של וינגייט תוקם בגלבוע

״וינגייט הגלבוע״ צפוי לקום מערבית לאזור התעשייה מבואות הגלבוע על שטח של כ-300 דונם ובעלות של כ- 700 מיליון
צילום: דוברות הגלבוע

שר התרבות והספורט מיקי זוהר הודיע על הקמת שלוחת וינגייט בגלבוע אשר תהיה השלוחה הצפונית של המכון, זאת לאחר שהוא מקדם את הקמת "וינגייט דרום" בשדרות כחלק משיקום שדרות ויישובי העוטף.
ההחלטה על הקמת שלוחת וינגייט בגלבוע התקבלה בעקבות מספר פגישות עבודה שקיים ראש המועצה דני עטר עם השר ואנשי משרדו כחלק מהפיתוח האסטרטגי של מועצה אזורית הגלבוע.
ההחלטה היא בשורה גדולה עבור יישובי הגלבוע והקמת וינגייט הגלבוע תביא ליצירת מקומות תעסוקה נוספים, הכנסות מארנונה, שת"פ אקדמי, תיירות, קידום מצויינות בספורט כמרכז המארח נבחרות ותחרויות בין-לאומיות ומתקנים לשירות התושבים.
שר התרבות והספורט סייר עם ראש המועצה בשטח המיועד לפרויקט ביחד עם מנכ"ל משרד התרבות והספורט מר כפיר כהן, מנכ"ל וינגייט גיא אטיאס והפרויקטור מטעם וינגייט מר תומר יעקב.
וינגייט הגלבוע צפוי לקום מערבית לאזור התעשייה מבואות הגלבוע על שטח של כ-300 דונם והפרויקט אשר יתבצע בשלבים מוערך בעלות של כ- 700 מיליון ₪.
בפגישת עבודה שהתקיימה לאחר הסיור הציג מנכ"ל וינגייט גיא אטיאס את השיקולים לבחירה בגלבוע להקמת השלוחה הצפונית, בהם: קירבה למרכזי אוכלוסייה ותשתית תחבורה, תמיכת המועצה בפרויקט, תשתית ספורט אזורית, בשלות סטטוטורית, גודל והתאמת השטח המיועד ועוד. בנוסף הציג מר אטיאס את תוכנית הפעולה לפיה מכון וינגייט הגלבוע יתמקד במספר תחומי עיסוק עיקריים: קידום תרבות הספורט בשיתוף עם בתי ספר באזור, טיפוח ספורטאים צעירים באקדמיית יום ומרכזי מצויינות, בית ספר למאמנים/ותהמוביל בצפון, אתנה, מתקן למחנות אימונים של נבחרות ישראל ושל נבחרות בינלאומיות בתחומי הספורט השונים ומעטפת רפואת ספורט מתקדמת.
מנכ"ל וינגייט גיא אטיאס: "הקמת וינגייט הגלבוע משתלב בחזון שלנו להפוך את וינגייט למקום נגיש לכל תושבי ישראל על מנת לקדם את תרבות הספורט ואת המצויינות הספורטיבית בכל הארץ".
ראש המועצה דני עטר :" מדובר בהחלטה היסטורית. וינגייט הגלבוע יהיה מנוף כלכלי אדיר והמנוע הכי דרמטי בשינוי פני האזור כמוקד הספורט של כל אזור הצפון. מרגע קבלת ההחלטה ע"י השר זו הופכת להיות המשימה המרכזית שלנו ואנו נעמיד לרשות מכון וינגייט ומשרד התרבות והספורט את כל העזרה כדי להוציא את התוכנית לפועל בהקדם. שר התרבות והספורט קיבל החלטה אמיצה מתוך מחוייבותלפיתוח, השקעה וצמצום הפערים בפריפריה ואני מלא הערכה ותודה על כך. אנחנו מחויבים שזו תהיה הצלחה גדולה שתיזקף לדורות לזכותו של מר זוהר".
שר התרבות והספורט מיקי זוהר: " כשהתחלתי את הקדנציה הנוכחית אמרתי שאני רוצה להקים וינגייט נוסף. יש לנו וינגייט נהדר בנתניה, אבל צריך להרחיב את זה לכל רחבי הארץ, כולל הפריפריה.לאור אירועי השבעה באוקטובר החלטתי כי השלוחה הדרומית לא תהיה בבאר שבע כמתוכנן, אלא בשדרות כחלק משיקום שדרות ויישובי העוטף. לאחר שראש המועצה דני עטר פנה אליי בבקשה להקים את השלוחה הצפונית בגלבוע החלטתי להרים את הכפפה, לעשות את הבחינות המקצועיות אצלנו והגענו למסקנה שזה אפשרי. מדובר בפרויקט בהשקעה תקציבית גדולה שתהיה משותפת למשרד התרבות והספורט, קרן קיימת לישראל, תקומה צפון, מכון וינגייט ופילנתרופים. מדובר בפרויקט מדהים ובעל ערך רב ליישובי הפריפריה בצפון".

טל פלד חתם לשנתיים בגלבוע גליל

|

תנו להם בכבוד: הפועל נוף הגליל זכתה באליפות המדינה בטניס שולחן

|