"אורט אורן" עפולה זכו במקום הראשון בתחרות "שומר מסך"

תחרות הקמפיינים "שומרי המסך 2024" נערכה במשרדי Google בתל אביב והשתתפו בה עשרות בתי ספר מכל הארץ. אורט אורן מעפולה קטפו את המקום הראשון עם הקמפיין "#שים לב שקוף לפניך!"
צילום: אורט אורן

הישג נפלא לתלמידי כיתה ט-4 מחטיבת "אורט אורן" בעפולה בתחרות שהתקיימה במסגרת תכנית ״שומרי המסך״ של אורטוב בשיתוף גוגל ואורט ישראל שמטרתה לעודד בני נוער לגלישה בטוחה ברשת. התלמידים מעפולה יצרו קמפיין מנצח המבקש לעלות את המודעות בקרב בני הנוער לתשומת לב לאותם בני כיתה הנמצאים בצד או כפי שהקמפיין מגדיר אותם: "השקופים" להרגיש תחושת שייכות לקבוצת השווים שלהם.
הרעיון לקמפיין נולד בעקבות סיפורים של תלמידים, שחוו תחושות של אי שייכות בקרב קבוצת השווים שלהם במהלך חייהם ואף הרגישו שקופים". סיפרה רכזת תכנית "שומרי מסך" שובל סירא, מחנכת כיתה ט'4 באורט אורן עפולה והוסיפה: "באמצעות הקמפיין נעלה את המודעות בקרב בני הנוער, נעורר את החשיבה, האכפתיות והאמפתיה של בני נוער לחבריהם בכיתה ובשכבה. הקמפיין יגרום לתלמידים השקופים להרגיש תחושת שייכות לקבוצת השווים שלהם".
בתחרות, שנערכה במשרדי Google בתל אביב, השתתפו 11 קבוצות שכללו כ-100 תלמידים ורכזים שהציגו את הקמפיינים שלהם שכללו נושאים חשובים כגון: "אל תתנו לילדים שלכם להשאר לבד ברשת", "בקיץ הזה חושבים לפני שכותבים", "מילים פוגעות אף פעם לא עוזבות", "קיץ ללא מסך חוויות שלא נשכח" ועוד.
במסגרת התחרות עיצבו התלמידים דוכנים שבהם הציגו את תוצרי הקמפיין. הדוכן הזוכה של תלמידי אורט אורן מעפולה כלל בין היתר "זכוכית מגדלת" המסמלת תשומת לב יתרה, ברקוד עם קישור לקבוצת וואטסאפ עבור ילדים שמרגישים צורך בחברה בחופש הגדול, משקפי שמש בהקשר של קיץ תחת המסר ״אנחנו רואים אתכם, במיוחד בקיץ״, צמידים עם הסלוגן ״#שים_לב_שקוף_לפניך!״, סטיקרים ועוד. לאחר ששמעו את הפיצ'ים של המתמודדים והסתובבו בין הדוכנים – החליטו השופטים להעניק את המקום הראשון לתלמידי "אורט אורן עפולה", את המקום השני ל״אורט במעלה״ טבריה והשלישי יחד ל״אורט מגשימים״ נהריה ו״אורט פסגות״ בית שאן.