עפולה: רב העיר קבע כי ל"ג ייחגג ביום ראשון

רב העיר הרב שמואל דוד הוציא פסק הלכה לפיו כי עקב קדושת השבת יידחו הדלקת מדורות ל"ג בעומר ליום ראשון. במקביל, בעירייה נערכים לפתיחת מתחמי מדורות מסדורים כפי שנעשה בעבר וכפי שהנחה צו נציב כבאות שפורסם היום (ראשון)
צילום: דוברות העירייה

נערכים לאירועי ל"ג בעומר: אם מדי שנה נערכת עיריית עפולה לקראת אירועי חגיגות ל"ג בעומר עם פתיחת מתחמים מיוחדים והמתנה להוראות נציב הכבאות – השנה נוסף גם התזמון של החג שזכה להתייחסות מיוחדת של רב העיר הרב שמואל דוד שהוציא הלכה בו נכתב כי "עקב קדושת השבת, והחשש מחילול שבת, יש לדחות את מדורות לג בעומר ממוצאי שבת, ולהדליקן ביום ראשון" כתב הרב בפסק ההלכה. כמו כן ציין במכתבו לציבור כי ביום ראשון אפשר להדליק מדורות לילדים קטנים גם באמצע היום והוסיף כי הלימודים בבתי הספר יתקיימו גם ביום ראשון וגם ביום שני.
במקביל, להוצאת פסק ההלכה של הרב, שקבע כי מדורות יודלקו אך ורק ביום ראשון, בעיריית עפולה קיבלו היום (ראשון) את צו נציב לקראת ל"ג בעומר. בעקבות תנאי מזג אויר קיצוניים המעלים חשש להתלקחות שריפות והתפשטותן, חתם נציב כבאות והצלה לישראל, רב טפסר אייל כספי, על צו המתיר הדלקת מדורות אך ורק במקומות שהוכשרו לכך ע"י הרשות המקומית וקיבלו את אישור הכבאות. כמו כן כולל הצו איסור על הדלקת אש בפארקים, יערות קק"ל ושמורות טבע והוא יכנס לתוקף החל מיום ג' 21/5 בשעה 8:00 ועד יום ג' 28/5 בשעה 8:00. בעקבות פרסום הדברים החלו צוותים של אגף שפ"ע בעיריית עפולה להיערך להקמת המתחמים המיועדים בשכונות השונות ברחבי העיר, כפי שנעשה בשנה שעברה, וזאת כדי למזער את הסכנות ולפקח בצורה הדוקה ובטוחה יותר.