בקרוב בנוף הגליל: חיישנים אלקטרוניים בפחי המחזור הכתומים

במסגרת מהפיכת ההתחדשות העירונית, פחי המחזור הכתומים הפרוסים ברחבי נוף הגליל יוחלפו בקרוב בפחים חדשים הכוללים חיישנים המתריעים על מילוי האשפה

בישיבת עבודה מקצועית שקיים ראש העיר נוף הגליל רונן פלוט עם רני איידלר, מנכ"ל תאגיד המחזור תמיר, נציגי הנהלת האיגוד ובכירי העירייה פלוט ביקש לשדרג את הפחים הכתומים ולהציב במקומם חדשים במסגרת מהפיכת התחדשות העיר. "העירייה הציבה מאות פחים טמוני קרקע ומונחי קרקע חדשים בנוף הגליל, הגיע הזמן לחדש ולשדרג גם את פחי המחזור הכתומים לייעל את פינוי הפסולת והעברתה למחזור."
מנכ"ל תאגיד תמיר נענה בחיוב ובישר על כוונתו להתקין פחים כתומים חדשים ומשוכללים במקום הישנים בנוף הגליל. לדבריו :"אנו נציב בנוף הגליל פחים כתומים נייחים הכוללים חיישנים המעבירים למערכת ניהול מידע על קצב מילוי הפח. החיישנים מסייעים לפינוי הפחים בזמן וימנעו גלישת פסולת".
מנכ"ל תמיר ציין כי התועלת בטכנולוגיית החיישנים  כפולה: גם דיוק השירות לתושב בפינוי הפח בזמן לפני שהוא מתמלא וגולש, וגם חיסכון במשאבים של פינוי פחים שלא התמלאו.
מהעירייה נמסר כי הפח הכתום מיועד לפסולת אריזות העשויות פלסטיק, מתכת וקרטוני משקה והוא מצטרף למערך אמצעי ההפרדה והמחזור הקיימים ביישוב: הפח הסגול לאריזות זכוכית, הפח הכחול לניירות וקרטונים דקים, הקרטוניות לקרטונים גדולים וכלי האצירה לאיסוף פסולת אלקטרונית וחשמלית.