עפולה: צמרת צה"ל החליטו לקיים בעיר את אליפות צה"ל הארצית

הרמטכ"ל והדרג הבכיר בצה"ל החליטו כי עפולה היא הרשות שתארח בפארק העירוני את אליפות צה"ל השנה בה ישתתפו מפקדים מרמת מג"ד ועד הרמטכ"ל. צילום: דוברות עיריית עפולה 

בעוד מספר חודשים תארח העיר עפולה, לראשונה בהיסטוריה, את אליפות צה"ל הארצית בהשתתפות כל הפיקוד הבכיר של צה"ל מדרגת רב אלוף, אלופים, תתי אלופים, אלופי משנה וסגני אלופים. את הבשורה על הבחירה בעפולה כרשות שתארח השנה את האליפות קיבל ראש העיר וזאת בין השאר לאור היחסים החמים עם חטיבת כפיר, שעפולה היא העיר המאמצת שלה, ולאור העובדה שהפארק העירוני הינו רחב ידיים ויכול לאחר אירוע שכזה. כמו כן, האליפות תציין את העובדה שעפולה, בירת העמק, תחגוג בעוד כשנה וחצי 100 שנים להקמתה.

מירוץ צה"ל. ישיבת בכירי עפולה ואנשי צה"ל. צילום: דוברות עיריית עפולה
מירוץ צה"ל הארצי בעפולה: ישיבת בכירי עפולה ואנשי הצבא

עוד נודע כי באירוע עתידים להשתתף כ-700 מפקדים מרמת מג"ד ועד הרמטכ"ל ומי שיוביל אותו הוא מערך כושר קרבי הצה"לי בשיתוף אגף הספורט בעירייה בהנהלת שלומי אלבז, הנהלת הפארק העירוני שתארח את האליפות, ואשת הקשר עם חטיבת כפיר אלימור חי מצד עיריית עפולה. במסגרת האירוע עתידים המשתתפים לערוך אימוני כושר בפארק ולאחר מכן לקיים צעדה בפארק ומחוצה לו יחד עם מחלקת הנוער, תלמידי בתי ספר ותלמידי גני הילדים אשר יעודדו וישתתפו בתהלוכה. בימים האחרונים הגיעו לעירייה הקצינים המובילים את מערך הכושר הקרבי בצה"ל והציגו בפני הנהלתה את המתווה הכללי של האירוע.
ראש העיר אבי אלקבץ בירך את צמרת צה"ל על ההחלטה לקיים את האליפות השנתית בעפולה, אישר את השתתפותו ואמר: "עפולה היא הבית של חטיבת כפיר בפרט ושל חיילי ומפקדי צה"ל בכלל. בכל הזדמנות שתהיה לנו לארח את חיילי צה"ל נעשה זאת באהבה ובשמחה".